تیر و کمان:

یکی از رشته های ورزشی و تفریحی ارائه شده در دهکده منتظران آفتاب، تیر و کمان رشته ریکرو می باشد. این رشته که با بهره گیری از کمان ساده و قدیمی ترین نوع تیراندازی با کمان است، با استفاده از سه کمان استاندارد درانواع بزرگسال و کودک در این مجموعه در اختیار مهمانان قرار می گیرد. سیبل استاندارد این رشته نیز جهت تیراندازی در دهکده منتظران آفتاب نصب گردیده است.   
 

سالن بازی:

یکی دیگر از تفریحات ورزشی در دهکده منتظران آفتاب،سالن بازی با چند وسیله متنوع می باشد. در سالن بازی سه میز فوتبال دستی 4 نفره،دو میز ایرهاکی 2 و 4 نفره، دو دارت و یک میز تنیس روی میز برای استفاده مهمانان آماده گشته است. در زمان واحد 22 نفر از وسایل ورزشی این سالن می توانند استفاده کنند.   
 

سالن بازی های رایانه ای:

در این سالن سه دستگاه بازی رایانه ای برای گروههای مختلف سنی به خصوص نوجوانان و جوانان آماده شده است. این سه وسیله بازی شامل یک دستگاه بازی xbox ، یک دستگاه عینک واقعیت مجازی (هدست) و یک دستگاه بازی رایانه ای می باشد. در انتخاب نوع بازیهای این دستگاه ها، ارزش های فرهنگی میهن عزیز اسلامی ایران و متناسب با علاقه مندی مخاطبین لحاظ گردیده است.   
 

انواع تفریحات موجود در دهکده منتظران آفتاب:

میهمانان دهکده منتظران آفتاب، در این مجموعه باصفا به فراخور علاقه مندی خود می توانند از امکانات تفریحی و ورزشی گوناگونی استفاده نمایند.

این امکانات شامل موارد زیر می باشد:

·       زمین فوتبال چمن

·       زمین فوتبال اسفالت

·       فوتبال گل کوچک

·       زمین والیبال اسفالت

·       زمین بدمینتون اسفالت

·       میزهای تنیس روی میز (5 میز سنگی و 2 میز استاندارد)

·       تیر و کمان وسیبل استاندارد

·       دوچرخه سواری

·       هدست واقعیت مجازی

·        xbox

·       زمین پینت بال

·       هلی کوپتر کنترلی

·       پارک بازی کودک

·       حوضچه ماسه بازی

·       استخر توپ

·       نشانه زنی بااسلحه پینت بال